Менің болашағым өз қолымда. «Менің болашағым өз қолымда!» тақырыбында презентация. Презентация на тему: Болашақ өз қолымызда

Күні: 27.10.2015 ж. «Менің болашағым менің қолымда!» өмірлік мақсаттар мен құндылықтарды дамытуға арналған тренинг. Қатысқандар саны: 6 адам Сабақты педагог-психолог: Коряковцева Кристина Александровна жүргізді. Басталуы: 14:00 Уақыты: 1 сағат 45 минут. Сабақтың мақсаты: түлектің белсенді өмірлік ұстанымын, жағымды өмірлік мақсаттары мен құндылықтарын қалыптастыру, болашақ өмірін жоспарлау және жетістікке жету. Сабақтың мақсаты: 1. Түлектерге адамға өмірдің мәнін беретін құндылықтар мен мақсаттарды түсінуге көмектесу. 2. Бітірушіге өз мақсаттары мен ұмтылыстарын және оларға жету үшін қажетті жағдайларды түсінуге көмектесу. 3. Өзіндік көзқарастары, сенімдері, құндылықтары бар бірегей және толыққанды жеке тұлға ретінде өзін түсіну дағдыларын қалыптастыру. 4. Өз ісіне, өміріне жауапкершілікпен қарау дағдыларын қалыптастыру, дербестік дағдыларын дамыту. 5. Болашақтың жағымды бейнесін қалыптастыру. 6. Бітірушінің өзін-өзі бағалауын, өзіне деген сенімін арттыру және мақсатқа жету. 7. Қарым-қатынас дағдыларын қалыптастыру, тыңдай білу, өз көзқарасын білдіру, өз ұстанымын дәлелдеу. Сабақтың көрнекілігі: А4 парақтары, ватман қағазы, қайшы, желім, түрлі-түсті қарындаштар, фломастер, түрлі газеттер, журналдар, босаңсытатын музыка, жаттығуларға арналған карточкалар. Сабақтың барысы: 2015 жылдың 27 қазанында «Менің болашағым менің қолымда!» интернаттан кейінгі қолдау қызметінің түлектеріне өмірлік мақсаттар мен құндылықтарды дамыту бойынша тренинг сәтті өтті. Тренинг сабағы кіріспе бөлімнен басталды, онда сессия тақырыбы және оның түлектер үшін өзектілігі талқыланды. Өйткені, адамның болашақ өмірі көбіне адамның болашағын қалай елестететініне, алдына қандай мақсаттар қоятынына, оған жету үшін не істейтініне және берілген мүмкіндіктерді пайдалана білуіне байланысты. Сіз өзіңізді, өз қалауыңызды, қажеттіліктеріңізді және мүмкіндіктеріңізді білуіңіз керек, бірнеше қадам алда болатын салдарларды болжай білуіңіз керек!!!Сабақ барысында түлектерге өз болашағына көз жүгіртіп, өмірлік мақсаттарын және оған жету үшін қажетті жағдайларды анықтауға мүмкіндік берілді. шешімдер қабылдап, өз өмірін құру. Кіріспе бөлімнен кейін бір-бірімен қызықты таныстыру жүргізіліп, топта жұмыс істеудің негізгі ережелері талқыланды. Балалар бізбен кездесуге өте ұнады! Әрқайсысы өз аты-жөнін, сондай-ақ өзінің шын хоббиі, құмарлықтары және қалаған хоббиі, ол қалайтын, бірақ бір себептермен әлі орындалмағанын айтты. Өзін таныстырған адам, өзі туралы айтпас бұрын, бірінші айтқанды қайталады. Танысу жігіттерге шиеленісті жеңілдетуге және топта жұмыс істеуге оң көзқараспен қарауға көп көмектесті. Сабақтың негізгі бөлімі «Ауа райы болжамы» жаттығуынан басталды. Тренингке қатысушылар қазіргі кездегі көңіл-күйлеріне сай сурет салды. Сурет салып болғаннан кейін әрбір қатысушы тапсырманы орындау кезінде алған әсерлері мен сезімдерімен бөлісті, сонымен қатар суретте не бейнелегенін айтты. Жігіттер өз суреттерінде күннің шуақты және жылы ауа-райын, сонымен қатар жаңбырлы және салқын ауа-райын бейнелеп, қазіргі уақытта көңіл күйлерінің тыныш екенін, сыртта суық екенін және көбірек жылуды қалайтындарын түсіндірді...! Сабақ барысында бітірушілер үшін ең маңызды жаттығулар «Менің жетістіктерім» және «Менің құндылықтарым» жаттығулары болды.Қатысушылар шеңбер бойымен өз мақсаттары, жетістіктері, жетістіктері туралы әңгімеледі, сонымен қатар төмендеу ретімен қай құндылықтардың ең көп екенін анықтады. олар үшін маңызды және маңызды, ал қайсысының өмірдегі рөлі азырақ.Бірін-бірі тыңдай білу өте маңызды болды!!! Жаттығу балалардың бойында жағымды эмоциялар тудырды. Қатысушылар өздерінің жетістіктерін мақтаныш сезімімен айтып, болашақта әлі де талай жетістіктерге жетуді қалайтындарын айтты! «Сиқырлы дүкен» жаттығуы медитациялық, тыныш музыкамен сүйемелденді және қатысушыларға өмірлік мақсаттар мен өмірдің мәніне назар аударуға, сонымен қатар тренинг кезінде демалуға көмектесті. Балалар психологтың әңгімесін мұқият тыңдап, оқиғаның суретін елестетеді. Жаттығудың соңында жігіттер жаттығу кезінде эмоционалдық күйлері мен сезімдерінің қалай өзгергенін айтып берді. Құндылықтар коллажы (армандар) жаттығуы қатысушылар үшін өте жарқын және сиқырлы болды!!! Жігіттер газеттер мен журналдардағы әртүрлі суреттерден болашақтың коллажын жасады, онда олар өмірінің әртүрлі салаларын бейнеледі: қарым-қатынас, отбасы, материалдық сала, өзін-өзі жүзеге асыру, денсаулық. Тапсырманы орындап болғаннан кейін қатысушылар дайын туындыларын атады! Тілектер коллажы балалардың бойында бақыт пен қуаныштың күшті жағымды эмоцияларын тудырды, өйткені олар коллажда өздерінің ең асыл армандарын көрсете білді!!! Жаттығудан кейін жігіттер тапсырманы орындау кезінде басынан өткен сезімдері мен эмоциялары туралы әңгімеледі. Сабақ соңында рефлексия жүргізілді, оның барысында жігіттер тренинг барысында басынан өткерген сезімдері мен сабақ барысында қандай қиындықтарға тап болғаны туралы әңгімеледі. Ең бастысы, олардың өмірлерінде қандай мақсаттар мен құндылықтардың басты рөл атқаратынын түсіне алды ма, жоқ па деп айтылды!!! Сабақты қорытындылау «Көңілді сабақ үшін рахмет» жаттығуы болды. Жігіттер қол алысып: «Көңілді әрекетің үшін рахмет» деді! Жаттығу жігіттердің бір-біріне деген достық, ризашылық сезімін оятты!!! Интернаттан кейінгі қолдау қызметі Коряковцева К.А.

Слайд 2

Өнеркәсіптік революциядан кейін әлем айтарлықтай жылдам қарқынмен өзгере бастады. Шынында да, егер өткен ғасырда әлемдік перспективалар әлі де қандай да бір түрде болжауға болатын болса, бүгінде адамзат пен біздің планетамыздың болашағы өте бұлыңғыр. Дүние жүзіндегі халық саны үнемі өсіп, табиғи ресурстардың жай-күйі елеулі алаңдаушылық тудыратынын ескерсек, кейбір сарапшылар өркениетімізді талқандауы мүмкін үшінші дүниежүзілік соғыс кез келген сәтте басталуы мүмкін дегенге дейін барады. Дегенмен, адамдардың көпшілігі болашаққа оптимистік көзқараспен қарауды таңдайды, ал кейбіреулері тіпті әлемнің өзекті мәселелерін біржолата шеше алатын болашақ жетістіктерді армандауға батылы барады. Біздің әлем болашақта қандай болады?

Слайд 3

Жер бетінде көптеген мамандықтар бар, бірақ солардың арасынан біреуін таңдау, сол үшін қабілетім келеді, өмір маған қиын тапсырма берді. Жылдан-жылға талпынып, зерделе, Ғылымды ұғып қайта-қайта... Иә, басқаның келешек өміріне жол жоқ, Тер мен қанмен талпыну керек мақсатқа. Мектеп жолымен жүру. Басты жолды таңдаймын, Әйтеуір алда әлі көп, Бірақ, берілмеймін, жетемін. Тағдырдың барлық қиындықтарын бастан өткеріп, мен қарапайым қорытындыға келемін, карталар маған берілді, оларды басқа біреуге беруге болмайды! Ағаштарды қандай құлшыныспен отырғызсаңдар, олардан да сол жемістерді аласыңдар. Ал жұмыстың мақсаты уақытты бағалайды, Ол сезімсіз, оны өткізе алмайсың...

Слайд 4

Жер бетінде көптеген мамандықтар бар, бірақ солардың арасынан біреуін таңдау, сол үшін қабілетім келеді, өмір маған қиын тапсырма берді. Жылдан-жылға талпынып, зерделе, Ғылымды ұғып қайта-қайта... Иә, басқаның келешек өміріне жол жоқ, Тер мен қанмен талпыну керек мақсатқа. Мектеп жолымен жүру. Басты жолды таңдаймын, Әйтеуір алда әлі көп, Бірақ, берілмеймін, жетемін. Тағдырдың барлық қиындықтарын бастан өткеріп, мен қарапайым қорытындыға келемін, карталар маған берілді, оларды басқа біреуге беруге болмайды! Ағаштарды қандай құлшыныспен отырғызсаңдар, олардан да сол жемістерді аласыңдар. Ал жұмыстың мақсаты уақытты бағалайды, Ол сезімсіз, оны өткізе алмайсың... Лизабет.

Слайд 5

«Біздің болашағымыз қандай болатынын ешкім білмейді. Бір нәрсе анық - оны дамытудың көптеген нұсқалары бар, бұл біз бүгін елестете алмайтындай.

Слайд 6

Біз алыстағы хабаршының эстафетасымыз. Біз – қайратты, өнерлі адамдардың ұрпағымыз. Біз батыл жоспарлардан асып түстік. Бізде сан, шек, шек жоқ. (Павел Антокольский)

Слайд 7

Менің болашағым өз қолымда. Ал оның жарқын әрі керемет болуы маған байланысты. Соған ұмтылу үшін, сонда өмір сүргіңіз, бала өсіргіңіз келеді. Біздің болашағымыз бүгін, қазірдің өзінде жасалып жатыр. Менімен. Сізден. Біз. Сіз!

Слайд 8

Елдің орасан зор, бірақ өлшеусіз байлығының ұқыпты жұмсалуын қамтамасыз ету маған байланысты болады; сондықтан соғыстар — мағынасыз, түсініксіз және қажетсіз — тоқтайды; елімнің сұлу бет-бейнесі жан түршігерлік дерттің жарасынан бұзылмауы үшін; менің ұрпағым есірткінің дозалануынан жан түршігерлік азаппен өлмеуі үшін; Балалардың садақа үшін лас қолдарын созу ешкімге керек емес; қарт адамдар қоқыс үйінділері арқылы емес, бүкіл әлемді аралауы үшін...


АПТА ЖОСПАРЫ Бірінші күн. 6 қазан. Алкогольге қарсы насихат бойынша ғылыми-көпшілік әдебиеттер көрмесі. Реп. кітапханашы Симонова А.И. Ішімдікке қарсы үгіт-насихат бойынша плакаттар көрмесі. Реп. әлеуметтік педагог Трофимова А.К. 2-қабаттағы демалыс аймағындағы үзіліс кезінде алкогольмен күресу мәселелері бойынша презентациялар көрсету. Реп. информатика мұғалімі Пронкина Л.Н. Екінші күн. 7 қазан. Үлкен үзілістер кезінде «Сыныпқа күлкі сыйла» акциясын өткізу. Реп. сурет мұғалімі Яшкова Г.В. Үшінші күн. 8 қазан. Алкогольдің адамның өмірлік маңызды мүшелеріне әсері туралы бейнелерді қараңыз. «Кез келген дозадағы улану - бұл улану!» Бейнематериалдарына негізделген әңгіме. Реп. әлеуметтік педагог Трофимова А.К. Төртінші күн. 9 қазан. 8-11 сынып оқушылары арасында сұрақ қою. Реп. әлеуметтік педагог Трофимова А.К. және мектеп үкіметінің активі. Бесінші күн. 10 қазан. 8-11 сынып оқушылары арасында «Зиянды әдеттер туралы пайдалы әңгіме» атты жалпы тақырыппен аудиториялық сағаттар өткізу Реп. 8-11 сынып жетекшілері. Бірінші күн. 6 қазан. Алкогольге қарсы насихат бойынша ғылыми-көпшілік әдебиеттер көрмесі. Реп. кітапханашы Симонова А.И. Ішімдікке қарсы үгіт-насихат бойынша плакаттар көрмесі. Реп. әлеуметтік педагог Трофимова А.К. 2-қабаттағы демалыс аймағындағы үзіліс кезінде алкогольмен күресу мәселелері бойынша презентациялар көрсету. Реп. информатика мұғалімі Пронкина Л.Н. Екінші күн. 7 қазан. Үлкен үзілістер кезінде «Сыныпқа күлкі сыйла» акциясын өткізу. Реп. сурет мұғалімі Яшкова Г.В. Үшінші күн. 8 қазан. Алкогольдің адамның өмірлік маңызды мүшелеріне әсері туралы бейнелерді қараңыз. «Кез келген дозадағы улану - бұл улану!» Бейнематериалдарына негізделген әңгіме. Реп. әлеуметтік педагог Трофимова А.К. Төртінші күн. 9 қазан. 8-11 сынып оқушылары арасында сұрақ қою. Реп. әлеуметтік педагог Трофимова А.К. және мектеп үкіметінің активі. Бесінші күн. 10 қазан. 8-11 сынып оқушылары арасында «Зиянды әдеттер туралы пайдалы әңгіме» атты жалпы тақырыппен аудиториялық сағаттар өткізу Реп. 8-11 сынып жетекшілері.


02.11.20143-тен тегін үлгі «Болашақ – менің қолымда» 8-11 сынып оқушылары арасында алкогольді ішімдіктерді тұтынудың алдын алу апталығы аясында «Қала Мәскеу қаласы білім беру департаментіне қарасты білім беру ұйымдарының оқушылары арасында алкогольді ішімдіктерді тұтынудың алдын алу апталығы «Болашақ менің қолымда» Алкогольді тұтынудың алдын алу апталығы аясында 8-11 сынып оқушылары арасында түрлі іс-шаралар өткізілді. оның ішінде «Болашақ – менің қолымда» Мәскеу білім департаментіне қарасты білім беру ұйымдарының студенттері арасында алкогольді ішімдіктерді тұтынудың алдын алу бойынша қалалық апталық туралы» ережеде ұсынылғандар.


«Болашақ менің қолымда» Бірінші күн. 6 қазан Мектеп кітапханасында ішімдікке қарсы насихат бойынша ғылыми-көпшілік әдебиеттер көрмесі ұйымдастырылды. 11-сынып оқушыларының бастамасымен мектептің 3-қабатындағы демалыс аймағында ішімдікке қарсы үгіт-насихат плакаттарының көрмесі қойылды. 2-қабаттағы демалыс орталығындағы үзілістер кезінде ішімдікке қарсы тақырыпта презентация көрсетілді. 4


«Болашақ менің қолымда» Екінші күн. 7 қазан. Үлкен үзілістер кезінде «Сыныпқа күлкі сыйла» акциясы өткізілді. Қолдарынан келген құралдармен қаруланған 8-11 сынып оқушылары постер жасаудан жарысты. Тәжірибелі он бірінші сынып оқушылары қалай жеңді. Екінші күн. 7 қазан. Үлкен үзілістер кезінде «Сыныпқа күлкі сыйла» акциясы өткізілді. Қолдарынан келген құралдармен қаруланған 8-11 сынып оқушылары постер жасаудан жарысты. Тәжірибелі он бірінші сынып оқушылары қалай жеңді. 2/11/20145 тегін үлгі


«Болашақ менің қолымда» Үшінші күн. 8 қазан. Алкогольдің адамның өмірлік маңызды мүшелеріне әсері туралы бейнероликтер қаралды. Содан кейін әңгіме өрбіді. Жоғары сынып оқушыларының көбі көргенінен кейін сөз керек емес деген пікірлерін білдірді. Кез келген дозадағы улану - бұл! Үшінші күн. 8 қазан. Алкогольдің адамның өмірлік маңызды мүшелеріне әсері туралы бейнероликтер қаралды. Содан кейін әңгіме өрбіді. Жоғары сынып оқушыларының көбі көргенінен кейін сөз керек емес деген пікірлерін білдірді. Кез келген дозадағы улану - бұл! 6


«Болашақ менің қолымда» 2/11/2014 7-тен тегін үлгі. Төртінші күн. 9 қазан. 8-11 сынып оқушылары арасында сауалнама жүргізілді. Балаларға мектептегі ішімдікке қарсы үгіт-насихат жұмыстарына деген көзқарастары туралы 4 сұраққа жауап беру ұсынылды. Сауалнаманың нәтижесі мұқият өңделгеннен кейін газетіміздің «Мектеп уақыты» үшінші санында жарияланады. Мектеп кезі Қарлы боран мен боран болсын, Жолдар тік болсын! Ту болып төбемізден нұр шашып, Армандардың қызыл желкені! Бітіру жылы ГБОУ орта мектебі 2074