Жоғары топтағы сурет сабағының конспектісі: «Мен кім болғым келеді» тақырыбы бойынша сурет сабағының конспектісі (жоғары топ). Дайындық тобындағы сабақтың қысқаша мазмұны «Барлық жұмыс жақсы Сурет сабағының қысқаша мазмұны

Мектепке даярлық тобының көркемдік-эстетикалық дамуы бойынша ЖКД конспектісі: «Кім болғың келеді?».

Тақырып:«Кім болғың келеді?»
Білім беру салаларының интеграциясы: көркемдік-эстетикалық, танымдық, әлеуметтік-коммуникативтік, музыкалық, дене дамуы.
Мақсат:Адам бейнесіндегі экспрессивтік ерекшеліктерді жеткізе білуді қалыптастыру.
Бағдарлама тапсырмалары:
- сызбада адам бейнесін өзіне тән кәсіби киімдегі, жұмыс жағдайында, қажетті атрибуттармен бейнелейтін адам бейнесін бере білуді жалғастыру.
- Қарапайым қарындашпен адам фигурасының негізгі бөліктерін салу, сызбаларды мұқият бояу дағдыларын дамыту.
- Балалардың әртүрлі мамандық иелеріне деген қызығушылығын арттыру.
Жабдық: әртүрлі мамандықтағы адамдарды бейнелейтін иллюстрациялар немесе фотосуреттер. Презентация «Мамандықтар». Ақ қағаз, қарапайым графит қарындаш, түрлі-түсті қарындаштар.
Сөздік жұмысы:мамандық.
Алдын ала жұмыс:әртүрлі мамандық иелерінің суреттерін қарау. Әртүрлі мамандық иелері туралы әңгімелерді оқу. «Ата-анаң кім жұмыс істейді?», «Кім болғың келеді?» тақырыптарында әңгімелесу. Супермаркетке, кітапханаға, құрылыс алаңына экскурсия. «Супермаркетте», «Шаштараздағы» ойындар.
Балаларға арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің мазмұны:
Музыка әуенімен балалар топқа қосылады.
Тәрбиеші:- Бүгін біз әр адамның өмірінде өте маңызды нәрсе туралы сөйлесетін боламыз. Бірақ алдымен бірнеше жұмбақтарды шешу керек.
Балаларды оқу мен жазуды кім үйретеді,
Табиғатты сүю, қарттарды құрметтеу. (Мұғалім)
Қайтадан суық тиіп ауырып жатырмыз.
Біз оны үйге шақырамыз.
Ол бізге ауру демалысын береді.
Оның есімі дәрігер – маман. (Дәрігер)
Форма киіп, погондармен жүреді,
Заңдарды түсінеді.
Ол жазда да, қыста да
Біздің тыныштығымызды сақтайды. (Полицейлік)
Қырыққабат сорпасын кім дайындайды соншалықты дәмді.
иісі бар котлеттер,
Салаттар, винегреттер (аспаз)
«Мамандықтар» презентациясын көрсету.

Барлық жауаптарды бір сөзбен қалай атауға болады?
- Жарайсыңдар, біз бүгін мамандықтар туралы сөйлесеміз.
- Мамандық дегеніміз не? (балалардың жауаптары)
– Мамандық – адамның бүкіл өмірін арнайтын жұмысы. Қалай ойлайсыз, адам өмір сүруі үшін ең алдымен қандай мамандықтар қажет? (Құрылысшы, аспаз, дәрігер, мұғалім.) Тағы қандай мамандықтарды білесің? Балалардың жауаптары.
Тілші: Мен кешіктім бе! Қалай солай! Үкіметте экономикалық дағдарысты еңсеру жөніндегі кеңесте есеп беріп жүргенімде, балабақшаңызда сабақтан қалып қойдым!
Тәрбиеші: Уайымдамаңыз, құрметті тілші, енді ғана басталып жатыр.
Тілші камераны әртүрлі бағытта шертеді.
Жарайды, бәрі жақсы!
Мен көңілді тілшімін,
Менің микрофонымды қосыңыз
Мен сізден сұхбат аламын.
Балалар сендер қандай болғыларың келеді!
Маған тез жауап бер.
1. Мен балетті армандаймын
Оның болмағаны жақсы!
2. Мен жүргізуші болғым келеді
Әртүрлі жүктерді тасымалдау.
3. Сен менімен доссың, таласпа,
Мен спортта бірінші болғым келеді.
Маған болмашы ұпай жібер.
Мен «Спартак» үшін ойнаймын!
4. Мен тезірек болуды армандаймын
Балалар тәрбиешісі.
Олармен бірге ән айт, ойна, серуенде.
Туған күндерді тойлау.
Тілші:- Ең қызықты сұхбатыңызға рахмет (қол алысады). Ал енді назар аудару сәті. Есте сақтау үшін фото! күл! Мен түсіріп жатырмын! Мен фотоны тез басып шығарамын.
Тәрбиеші:- Бүгін сіз өскенде қандай болғыңыз келсе, сурет сала аласыз.
-Сызбаңызға қарап, өз парағыңызда нені бейнелейтініңізді ойлаңыз, қандай мамандықты таңдағаныңызды тап.
Физминутка «Ұшқыштар»
Біз батыл ұшқыштармыз. (Қолды еңкейтетін жағына қарай)
Біз аспанда ұшақтарды ұшамыз. (Махи қолдары)
Біз туған жеріміздің үстінен ұшып келеміз. (торсикалық айналу)
Құстардың үйірлерін басып озу. (Махи қолдары).
Біз жоғары көтерілсек те - (Орнында секіру)
Біз оңай қонамыз! (орнына қонды)
Практикалық жұмыс.
Қарапайым қарындашпен сурет салу, сызбаның үстіне түрлі-түсті қарындаштармен бояу жолдарын еске саламын. Мен суретті мәнерлі ету үшін нені бейнелеуге болатыны туралы жеке айтамын.
Жұмыстар көрмесі.
Барлық сызбалар тақтада көрсетіледі. Мұғалім дайын сызбаларды қарастырып, бір-бірінің жұмысын бағалауды ұсынады.
- Мына суретті салған бала кім болады?
- Бұл сурет сізге не ұнады?
(Сурет авторына сұрақтар)
-Сіздің суретіңіз сізге не ұнайды?
- Сізге не істемеді?
- Нені өзгерткіңіз келеді, сурет салып бітіріңіз?
«Сен өскенде кім болғың келеді?».
Құрылысшы бізге үй салады,
Ал біз онда бірге тұрамыз.
Сәнді костюм, демалыс күні
Тігінші бізге шебер тігіп береді.
Кітапханашы бізге кітаптар береді,
Нанды наубайханада наубайшы пісіреді.
Мұғалім бәрін үйретеді -
Оқу мен жазуды үйрету.
Пошташы хатты жеткізеді
Ал сорпаны аспаз бізге дайындап береді.
Сен есейесің деп ойлаймын.

Сызбада еңбек адамының бейнесін, өзіне тән кәсіби киімдегі, жұмыс жағдайында, қажетті атрибуттары бар адамдардың фигурасын бейнелей білуді бекіту. Балалардың әртүрлі мамандық иелері туралы білімдерін нақтылау. Қарапайым қарындашпен негізгі бөліктерді салу қабілетін бекіту үшін сызбаларды мұқият бояңыз.

Жүктеп алу:


Алдын ала қарау:

Кім болғың келеді»

Құрастырған:

vos-l: ең жоғары санат

Мельничук Е.П.

Энгельс

2017-2018 оқу жылы

Білім беру саласы:когнитивті даму.

Тақырып: » кім болғың келеді»

Тапсырмалар:

1. Тәрбиелік:

2. Әзірлеуші:

3. Білім беру:

4. Денсаулық сақтау:

Әдістер мен тәсілдер:

Алдыңғы жұмыс:

Материалдар мен жабдықтар:

GCD құрылымы

NOD бөлігі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық (кіріспе)

Айтыңызшы, кім соншалықты дәмді

Қырыққабат сорпасын дайындайды

иісі бар котлеттер,

салаттар, винегреттер,

Барлық таңғы ас пен түскі ас.

Біз өте ерте тұрамыз.

Өйткені бізді алаңдатады

Дені сау адамдарға,

Маған серуендеуге рұқсат етіңіз

Біз балаларды оқытамыз

табиғатты сүю,

Үлкенді сыйла.

Бұлттардың арасында, биікте,

Бірге жаңа үй салып жатырмыз

Осылайша жылулық пен сұлулықта

Ондағы адамдар бақытты өмір сүрді.

Біз өртпен күресуіміз керек

Біз батыл жұмысшылармыз

сумен біз серіктеспіз

Біз барлық адамдарға өте қажетпіз,

Сонда біз кімбіз?

Пісіру

Жүргізуші

Дәрігер

Мұғалім

Құрылысшылар

Өрт сөндірушілер

Бұл мамандықтар.

Мамандық дегеніміз не?

Соғады - жел күшейеді

Диірмен ұнды тезірек тартады.

Соғады - жел қаттырақ соғады.

Соғады - жел қаттырақ соғады.

Біз ұн тарттық

үлкен сөмкелер,

Ұннан, ұннан

Біз пирогтарды пісірдік

бадам, бадам,

Олар құймақ пісірді.

Жер бетінде көптеген мамандықтар бар

Және әрқайсысы маңызды.

Өйткені, бізде бір ғана өмір бар.

Қарындаш эскизі;

Басшының жалпы сызбалары;

шаш үлгісі;

Бет ерекшеліктерін белгілеу;

Киім бөлшектері;

жұмыс ортасы;

атрибуттар.

Балалардың жауаптары.

Балалардың жауаптары.

Балалардың жауаптары.

Олар «диірменді» қолдарымен бұрады.

Олар жұдырықтасады.

«Үлкен сөмкелерді» бейнелеу.

Қол шапалақтау.

Ұйымдастыру: балалар үстелге отырады.

Балалардың жауаптары.

Балалардың практикалық жұмысы.

Финал (финал)

Сізге сызбалар ұнады ма?

Сізге не істемеді?

Құрылысшы бізге үй салады,

Ал біз онда бірге тұрамыз.

Сәнді костюм, демалыс күні

Тігінші бізге шебер тігіп береді.

Кітапханашы бізге кітаптар береді,

Мұғалім бәрін үйретеді -

Оқу мен жазуды үйрету.

Пошташы хатты жеткізеді

Ал сорпаны аспаз бізге дайындап береді.

Сен есейесің деп ойлаймын

Ал сіз өзіңізге ұнайтын нәрсені таба аласыз!

Біз мамандықтар туралы әңгімелестік.

Біз сурет салдық

Балалардың жауаптары.

Балалар.

Балалардың жауаптары.

Алдын ала қарау:

Қалалық бюджеттік мектепке дейінгі білім беру мекемесі

«No71 аралас үлгідегі балабақша»

Саратов облысының Энгельс муниципалды ауданы

Тақырып бойынша сурет салу бойынша GCD рефераты»Кім болғың келеді»

даярлық мектеп тобындағы балалармен

Құрастырған:

vos-l: ең жоғары санат

Мельничук Е.П.

Энгельс

2017-2018 оқу жылы

Білім беру саласы:когнитивті даму.

Тақырып: » кім болғың келеді»

Тапсырмалар:

1. Тәрбиелік: Сызбада еңбек адамының бейнесін, өзіне тән кәсіби киімдегі, жұмыс жағдайында, қажетті атрибуттары бар адамдардың фигурасын бейнелей білуді бекіту.Балалардың әртүрлі мамандық иелері туралы білімдерін нақтылау.Қарапайым қарындашпен негізгі бөліктерді салу қабілетін бекіту үшін сызбаларды мұқият бояңыз.

2. Әзірлеуші: Қоршаған ортаға эстетикалық көзқарасын дамыту.

3. Білім беру:Әртүрлі мамандық иелеріне деген қызығушылық пен құрметті арттыру.

4. Денсаулық сақтау:Шаршауды жеңілдетуге көмектесіңіз.

Әдістер мен тәсілдер: Әңгімелесу, физикалық минут, нұсқаулар, сұрақтар, мадақтау.

Алдыңғы жұмыс:Әртүрлі мамандықтағы адамдарды бейнелейтін иллюстрацияларды немесе фотосуреттерді зерттеу; «Ата-анаң қайда және кім жұмыс істейді» әңгіме; тақырып бойынша көркем әдебиет оқу.

Материалдар мен жабдықтар:Ақ қағаз, қарапайым графит қарындаш, түрлі-түсті қарындаштар және балауыз қарындаштар.

GCD құрылымы

NOD бөлігі

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық (кіріспе)

Бүгін біз әр адамның өмірінде өте маңызды нәрсе туралы сөйлесетін боламыз. Алдымен бізге бірнеше жұмбақ шешу керек, олардың жауаптары бізге сұраққа жауап береді: біз бүгін не туралы сөйлесеміз.

Мұғалім жұмбақтар құрастырады. Балалардың жорамалдары иллюстрациялар көрсетуімен бірге жүреді.

Айтыңызшы, кім соншалықты дәмді

Қырыққабат сорпасын дайындайды

иісі бар котлеттер,

салаттар, винегреттер,

Барлық таңғы ас пен түскі ас.

Біз өте ерте тұрамыз.

Өйткені бізді алаңдатады

Таңертең барлығын жұмысқа апарыңыз.

Науқастың төсегінің жанында кім отырады?

Және ол бәріне қалай емделу керектігін айтады.

Кім ауырады - ол тамшыларды қабылдауды ұсынады,

Дені сау адамдарға,

Маған серуендеуге рұқсат етіңіз

Біз балаларды оқытамыз

табиғатты сүю,

Үлкенді сыйла.

Бұлттардың арасында, биікте,

Бірге жаңа үй салып жатырмыз

Осылайша жылулық пен сұлулықта

Ондағы адамдар бақытты өмір сүрді.

Біз өртпен күресуіміз керек

Біз батыл жұмысшылармыз

сумен біз серіктеспіз

Біз барлық адамдарға өте қажетпіз,

Сонда біз кімбіз?

Барлық жауаптарды бір сөзбен қалай атауға болады?

Жарайсың, бұл тек қана емес, біз айтатын мамандықтар туралы. Байқап көресіз беөскенде кім болғың келетінін сал.

Ұйымдастыру: балалар тақтада жарты шеңберге тұрады.

Пісіру

Жүргізуші

Дәрігер

Мұғалім

Құрылысшылар

Өрт сөндірушілер

Бұл мамандықтар.

Мамандық дегеніміз не?

Қалай ойлайсыз, адам өмір сүруі үшін ең алдымен қандай мамандықтар қажет?

Тағы қандай мамандықтарды білесің?

Мамандық - бұл күнде жасалатын және басқа адамдарға пайдалы кәсіп.

Балалар, сендер кім болғыларың келетінін ойладыңдар ма?

Сізді бұл мамандыққа не қызықтырады?

Мұғалім физикалық минут өткізеді. «Диірмен»

Диірмен, диірмен ұн тартады,

Соғады - жел күшейеді

Диірмен ұнды тезірек тартады.

Соғады - жел қаттырақ соғады.

Диірмен ұнды одан да жылдам тартады.

Соғады - жел қаттырақ соғады.

Біз ұн тарттық

үлкен сөмкелер,

Ұннан, ұннан

Біз пирогтарды пісірдік

бадам, бадам,

Олар құймақ пісірді.

Жер бетінде көптеген мамандықтар бар

Және әрқайсысы маңызды.

Досым, кім болатыныңды шеш.

Өйткені, бізде бір ғана өмір бар.

Сіз өскенде кім болғыңыз келетінін салуға дайынсыз ба?

Сызбаға қарап қандай мамандықты таңдағаныңызды болжай алуымыз үшін парағыңызға не саласыз деп ойлаңыз. Қағаз парағын қалай дұрыс орналастыру керектігін шешіңіз.

Мұғалім тақтаға жұмыс ретін еске түсіретін тірек сызбаларды қояды:

Қарындаш эскизі;

Басшының жалпы сызбалары;

шаш үлгісі;

Бет ерекшеліктерін белгілеу;

Киім бөлшектері;

жұмыс ортасы;

атрибуттар.

Мұғалім қарапайым қарындашпен сурет салу, сызбаның үстіне түрлі-түсті қарындаштармен бояу жолдарын еске түсіреді. Суреттің мәнерлі болуы үшін нені бейнелеуге болатыны туралы жеке әңгімелейді.

Ұйымдастыру: балалар үстелге отырады.

Мамандық – адамның бүкіл өмірін арнайтын жұмысы.

Құрылысшы, аспаз, дәрігер, тігінші.

Балалардың жауаптары.

Балалардың жауаптары.

Балалардың жауаптары.

Ұйымдастыру: балаларды кілемге отырғызады.

Олар «диірменді» қолдарымен бұрады.

Қолдарыңызды басыңыздың үстінде бір жағынан екінші жағына ақырын бұлғаңыз.

Олар жұдырықтасады.

«Үлкен сөмкелерді» бейнелеу.

Олар бәліштерді бейнелейтін төңкеріспен қол соғады.

Қол шапалақтау.

Ұйымдастыру: балалар үстелге отырады.

Балалардың жауаптары.

Балалардың практикалық жұмысы.

Финал (финал)

Мұғалім барлық сызбаларды тақтаға орналастырады.

Балалар, біз бүгін не туралы сөйлесеміз?

Сіз сызбаларыңызға не саласыз?

Сізге сызбалар ұнады ма?

Сізге қандай сурет ұнады?

Мына суретті салған бала кім болады?

Қалай болжадың? Бұл сізге не көмектесті?

Бұл сурет сізге не ұнайды?

Сізге суретіңіздің не ұнайды?

Сізге не істемеді?

Нені өзгерткіңіз келеді, аяқтаңыз ба?

Мұғалім өлеңді оқиды.

«Сен өскенде кім болғың келеді».

Құрылысшы бізге үй салады,

Ал біз онда бірге тұрамыз.

Сәнді костюм, демалыс күні

Тігінші бізге шебер тігіп береді.

Кітапханашы бізге кітаптар береді,

Нанды наубайханада наубайшы пісіреді.

Мұғалім бәрін үйретеді -

Оқу мен жазуды үйрету.

Пошташы хатты жеткізеді

Ал сорпаны аспаз бізге дайындап береді.

Сен есейесің деп ойлаймын

Ал сіз өзіңізге ұнайтын нәрсені таба аласыз!

Ұйымдастыру: балалар тақтада жарты шеңберге тұрады.

Біз мамандықтар туралы әңгімелестік.

Біз сурет салдық өскенде кім болғымыз келеді.

Балалардың жауаптары.

Балалар суреттерге қарап, қызықтырақ суреттерді таңдайды.

Балалар.

Балалардың жауаптары.


Сурет сабағының конспектісі

жылы тақырып бойынша дайындық тобы : «Мен кіммін мен болғым келеді »

Мақсат : балаларға тән, кәсіби киім киген, жұмыс жағдайында, қажетті атрибуттары бар адамдардың фигураларын бейнелей отырып, ересектердің жұмысы туралы түсініктерді суретте жеткізуге үйрету. Іске қосу шеберлігібояу негізгі бөліктерді қарапайым қарындашпен, сызбаларды мұқият бояңыз. Балалардың мамандық түрлері туралы білімдерін бекітуді жалғастыру. Композициялық дағдыларды дамытубояу бүкіл қағаз парағында объектілер арасындағы пропорционалды және кеңістіктік қатынастарды беріңіз).

материалдар : парақтар, қарындаштар, түрлі мамандық иелері бейнеленген иллюстрациялар.

Сабақтың барысы:

Org. сәт .

ойын жаттығуы«Кім не істей алады?»

Педагог балаларды белгілі бір кәсіпке тән әрекеттерді атауға шақырады.

Дәрігер (емдейді, ал тазалаушы ...(жою) .

Жүргізуші ... (көлікті жүргізеді, ал аспаз ...(пойыздар) .

Сатушы ... (сатады, ал сантехник ...(жөндеу) және т.б.

1 бөлім.

Біз әлі жігітпіз

Мүмкін білім жеткіліксіз

Бірақ сіз армандай аласыз!

Мен дәрігер болатын шығармын

Мен адамдарды емдеймін!

Мен барлық жерде саяхаттаймын

Ал ауру балаларды құтқарыңыз!

Жақында мен әскери боламын

Немесе жай ғана ұшқыш - Эйс!

Қарапайым батыр сияқты

Мен сені қорғаймын!

балерина және әнші

Мен әрқашан болуды армандадым!

Әдемі киіну үшін

Сіз үшін ән айтып, би билеңіз!

Мен атақты суретшімін

Мен міндетті түрде боламын.

Мен сурет салуға қызығамын ,

Өте қызықты!

Мен мектеп мұғалімімін

Мен балаларға білім беремін!

Балалар менімен бақытты болады

Мен сізге нақты айтамын!

Жарайды, мен осында қайтамын!

Мейірімді, зейінді

Және әрқашан жауап береді

Мен тәрбиеші боламын!

Балалар, сендермен ойын ойнайық!

Өлеңде айтылғандардан басқа қандай мамандықтар бар екенін еске түсірейік.

Ойын : «Мамандығыңды ата» .

(Мұғалім өз кезегінде допты лақтырады. Допты қағып алған адам мамандықтардың бірін атайды. Егер бала жауап беруге қиналса, мұғалім жұмбақ құрастырады, жауап беруге көмектеседі).

«Мамандықтар туралы тақпақтар – жұмбақтар» .

Маған бағдаршам жанып тұр, қу от жеңеді

Ол менің екенімді біледі. Шақырылған адам ...

(Жүргізуші.) (Өрт сөндіруші)

Жұмысқа дейін ол аңшы, жиһаз, нан және қияр

Күнделікті планермен. Олар бізді сатады...

(Ұста.) (сатушылар)

Шешпейді ауру мәселесін, Біледі анықбалалар :

Барлық науқастар емделеді. Тамағы дәмді…

(Дәрігер.) (Аспаздар)

Созылған кенеп, бояулар, штатив - мен оны кеше қойдым

Өмірден сурет салады... Бес укол.

(Суретші) (Медбике.)

Ауыр сөмке аймақты айналып өтеді, Үйдегі әрбір тұрғын біледі -

Ол бізге хаттарды қорапқа салады ... Ол осы үйді салды.

(Пошташы) (Құрылысшы.)

Жарайсың! Сіз қаншама мамандықты атадыңыз. Ал енді осы мамандық иелерінің суретін салайық, бірақ сурет салуды бастамас бұрын, аздап қыздырып алайық.

Дене шынықтыру минуты «Аспаз» .

Аспаз кешкі ас әзірлеп жатты

Содан кейін шамдар сөндірілді.

Сүзгі пісіреді

Және оны компотқа түсіреді.

Қазанға бөренелер тастайды,

Ол пешке джем салады.

Сорпаға сабағымен кедергі жасайды,

Ұғли шөмішпен ұрады.

Қант сорпаға құйылады.

Және ол өте риза.(О.Григорьев)

Балалар еңкейіп, алақанының шетімен еденге ұрады.

Оң қолмен жарықты өшіруді имитациялаңыз.

Екі қолдың бас бармағын бүгіңіз.

Сұқ саусақтарды бұраңыз.

Ортаңғы саусақтарды бүгіңіз.

Сақина саусақтарын бұраңыз.

Кішкентай саусақтар бүгіледі.

Қанттың қалай құйылатынын суреттеңіз.

Олар қолдарын төмендетеді, иықтарын көтереді.

2 бөлім.

Бояу біз қарындаш боламыз. Бірақ алдымен не істей алатынымызды көрейіксуреттер салу . Педагог иллюстрацияларды көрсетеді, балалардың назарын сыртқы келбетіне, денесінің орналасуына, әртүрлі мамандық иелерінің қолдарының орналасуына - бүйірлеріне, бүгілген, жоғары көтерілген.

Балалардың дербес әрекеті. Балалар жұмысқа кіріседі. Қажет болған жағдайда мұғалім көмекке мұқтаж балаларға көмектеседі.

Балалар жұмыстарының көрмесі. Талдау.

Нәтиже дәрістер .

Мұғалім қорытындылайды, балаларды мадақтайды, балаларды ойын алаңында әңгімелесуді жалғастыруға шақырады, болашақ мамандықтарды жеңуге болады.

Джулия ***
«Мен кім болғым келеді» дайындық тобындағы сурет сабағының конспектісі

Тақырып: «Мамандықтар. Құралдар»

Сурет сабағының конспектісі

жылы тақырып бойынша дайындық тобы: «Мен кіммін мен болғым келеді»

Мақсат: суретте балаларды өзіне тән, кәсіби киімдегі, жұмыс жағдайында, қажетті атрибуттары бар адамдардың фигураларын бейнелей отырып, үлкендердің еңбегі туралы ойларын жеткізуге үйрету. Іске қосу шеберлігі бояунегізгі бөліктерді қарапайым қарындашпен, сызбаларды мұқият бояңыз. Балалардың мамандық түрлері туралы білімдерін бекітуді жалғастыру. Композициялық дағдыларды дамыту бояубүкіл қағаз парағында объектілер арасындағы пропорционалды және кеңістіктік қатынастарды беріңіз).

материалдар:

Әртүрлі мамандық иелерін бейнелейтін парақтар, қарындаштар, иллюстрациялар.

Сабақтың барысы:

Org. сәт.

ойын жаттығуы «Кім не істей алады?»

Педагог балаларды белгілі бір кәсіпке тән әрекеттерді атауға шақырады.

Дәрігер (емдейді, ал тазалаушы ... (жою).

Жүргізуші ... (көлікті жүргізеді, ал аспаз ... (пойыздар).

Сатушы ... (сатады, ал сантехник ... (жөндеу)және т.б.

Мүмкін білім жеткіліксіз

Бірақ сіз армандай аласыз!

Мен дәрігер болатын шығармын

Мен адамдарды емдеймін!

Мен барлық жерде саяхаттаймын

Ал ауру балаларды құтқарыңыз!

Жақында мен әскери боламын

Немесе жай ғана ұшқыш - Эйс!

Қарапайым батыр сияқты

Мен сені қорғаймын!

балерина және әнші

Мен әрқашан болуды армандадым!

Әдемі киіну үшін

Сіз үшін ән айтып, би билеңіз!

Мен атақты суретшімін

Мен міндетті түрде боламын.

Мен сурет салуға қызығамын,

Өте қызықты!

Мен мектеп мұғалімімін

Мен балаларға білім беремін!

Балалар менімен бақытты болады

Мен сізге нақты айтамын!

Жарайды, мен осында қайтамын!

Мейірімді, зейінді

Және әрқашан жауап береді

Мен тәрбиеші боламын!

Балалар, сендермен ойын ойнайық!

Өлеңде айтылғандардан басқа қандай мамандықтар бар екенін еске түсірейік.

Ойын: «Мамандығыңды ата».

(Мұғалім өз кезегінде допты лақтырады. Допты қағып алған адам мамандықтардың бірін атайды. Егер бала жауап беруге қиналса, мұғалім жұмбақ құрастырады, жауап беруге көмектеседі).

«Мамандықтар туралы тақпақтар – жұмбақтар».

Маған бағдаршам жанып тұр, қу от жеңеді

Ол менің екенімді біледі. Шақырылған адам ...

(Жүргізуші.) (Өрт сөндіруші)

Жұмысқа дейін ол аңшы, жиһаз, нан және қияр

Күнделікті планермен. Олар бізді сатады...

(Ұста.) (сатушылар)

Ауру мәселелерін шешпейді Балаларды жақсы біледі:

Барлық науқастар емделеді. Тамағы дәмді…

(Дәрігер.) (Аспаздар)

Созылған кенеп, бояулар, штатив - мен оны кеше қойдым

Өмірден сурет салады... Бес укол.

(Суретші) (Медбике.)

Ауыр сөмке аймақты айналып өтеді, Үйдегі әрбір тұрғын біледі -

Ол бізге хаттарды қорапқа салады ... Ол осы үйді салды.

(Пошташы) (Құрылысшы.)

Жарайсың! Сіз қаншама мамандықты атадыңыз. Ал енді осы мамандық иелерін салайық.

Бояубіз қарындаш боламыз. Бірақ алдымен не істей алатынымызды көрейік суреттер салу. Педагог иллюстрацияларды көрсетеді, балалардың назарын сыртқы келбетіне, денесінің орналасуына, әртүрлі мамандық иелерінің қолдарының орналасуына - бүйірлеріне, бүгілген, жоғары көтерілген.

Балалар жұмысқа кіріседі. Қажет болған жағдайда мұғалім көмекке мұқтаж балаларға көмектеседі.

Дене шынықтыру минуты «Аспаз».

Аспаз кешкі ас әзірлеп жатты

Содан кейін шамдар сөндірілді.

Сүзгі пісіреді

Және оны компотқа түсіреді.

Қазанға бөренелер тастайды,

Ол пешке джем салады.

Сорпаға сабағымен кедергі жасайды,

Ұғли шөмішпен ұрады.

Қант сорпаға құйылады.

Және ол өте риза.

О.Григорьев Балалар еңкейіп, еденді алақанның шетімен ұрады.

Оң қолмен жарықты өшіруді имитациялаңыз.

Екі қолдың бас бармағын бүгіңіз.

Сұқ саусақтарды бұраңыз.

Ортаңғы саусақтарды бүгіңіз.

Сақина саусақтарын бұраңыз.

Кішкентай саусақтар бүгіледі.

Қанттың қалай құйылатынын суреттеңіз.

Олар қолдарын төмендетеді, иықтарын көтереді.

Нәтиже дәрістер.

Мұғалім қорытындылайды, балаларды мадақтайды, балаларды ойын алаңында әңгімелесуді жалғастыруға шақырады, болашақ мамандықтарды жеңуге болады.

Қатысты жарияланымдар:

Үлкен мектеп жасына дейінгі балалар мен ата-аналардың бірлескен іс-әрекетінің конспектісі «Кім болу керек? Не болу керек?Мектепке дейінгі жастағы балалар мен ата-аналардың ерте кәсіптік бағдар беру бойынша бірлескен іс-әрекетінің конспектісі. Мақсаты: белсенділікке ықпал ету.

«Кім болу керек» ОБЖ-мен дайындық тобының балаларымен логорифмдік сабақтың конспектісі. OHP-мен дайындық тобының балаларымен логорифмдік сабақтың конспектісі Тақырыбы: «Кім болу керек» Мақсаты: Жүйе арқылы үйлестіруді жеңу.

«Кім болу керек?» АКТ-ны қолдану арқылы ашық кіріктірілген сабақтың конспектісі.«Кім болу керек» (оқу іс-әрекеті бойынша кіріктірілген сабақ) тақырыбында АКТ-ны қолданып ашық сабақтың конспектісі Тәрбиеші:.

«Кім болу керек» сабағын қорытындылау.Сабақтың нөмірі 6.22. Тақырыбы: «Кім болу керек» Мақсаты: Оқушылардың мамандық таңдау негіздері бойынша ойларын кеңейтуге үлес қосу, қолдау көрсету.

Мектепке дайындық тобында «Мен сау болғым келеді» дене шынықтыру сабағының конспектісіЖабдық. Балалар санына қарай массаж шарлары, 2 гимнастикалық орындық, 10 дана фитнес-төмпешік, 10 дана. конус, 2 фитбол, 2 құрсау, 150.

Светлана Панфилова
Көркем шығармашылықтың білім беру саласындағы ЖКД қысқаша мазмұны, «Кім болғың келеді?» суреті.

Көркем шығармашылықтың білім беру саласындағы GCD конспектісі, сурет.

Мектеп тобына дайындық жас тобы.

Тақырып: «Сен кімсің болғың келе ме

Интеграция білім беру бағыттары көркем шығармашылық, таным, қарым-қатынас, әлеуметтену.

Бағдарлама тапсырмалары: балалардың әртүрлі мамандық иелері туралы білімдерін бекіту. Сызбада жеткізу қабілетін шыңдау адамның бейнесі, бейнелеуөзіне тән кәсіби киімдегі, жұмыс ортасындағы, қажетті атрибуттары бар адамдардың фигуралары.

Іске қосу шеберлігі бояунегізгі бөліктерді қарапайым қарындашпен, сызбаларды мұқият бояңыз.

Балаларды тапсырма бойынша салған суреттерін бағалауға үйрету.

Үстел басында отырған балаларды ұйымдастыру жолдары.

Жабдық: иллюстрациялар немесе фотосуреттер суретәртүрлі мамандық иелері. Презентация «Мамандықтар». Ақ қағаз, қарапайым графит қарындаш, түрлі-түсті қарындаштар.

сөздік жұмысы: мамандық.

алдын ала жұмыс: қарап суреттерәртүрлі мамандық иелері. Әртүрлі мамандық иелері туралы әңгімелерді оқу. Тақырып бойынша әңгімелесу — Ата-анаң қайда жұмыс істейді?, «Кімді қалар едің болу. Дүкенге, кітапханаға, шаштаразға, пошта бөлімшесіне, құрылыс алаңына экскурсия. ойындар «Гол», «Аурухана», «Шаштараз».

GCD барысы

1. Іс-шараға ашық есік.

Бүгін біз әр адамның өмірінде өте маңызды нәрсе туралы сөйлесетін боламыз. Алдымен бізге бірнеше жұмбақ шешу керек, жауаптары бізге сұрақтың жауабын береді: бүгін не талқыланады.

Презентацияны көрсету «Мамандықтар».

2. Кіріспе ұйымдастырушылық.

Барлық жауаптарды бір сөзбен қалай атауға болады?

Жарайсыңдар, бүгін біз айтатын мамандықтар туралы.

Мамандық дегеніміз не? (балалардың жауаптары)

Мамандық – адамның бүкіл өмірін арнайтын жұмысы.

Қалай ойлайсыз, адам өмір сүруі үшін ең алдымен қандай мамандықтар қажет? (Құрылысшы, аспаз, дәрігер, тігінші.)

Тағы қандай мамандықтарды білесің? Балалардың жауаптары.

3. Белсенділікке мотивация.

Жер бетінде көптеген мамандықтар бар

Және әрқайсысы маңызды.

Менің досымның кім екенін шешіңіз сен бол.

Өйткені, бізде бір ғана өмір бар.

Балалар, сендер кім болғыларың келетінін ойладыңдар ма?

Сізді бұл мамандыққа не қызықтырады?

4. Жаңа білімді түсіндіру немесе бұрыннан бар білімді кеңейту.

Бүгін сіз аласыз сызукімді қалайсың болусен өскенде.

Сіз не туралы ойланыңыз парағыңызға сурет салыңызБіз суретке қарап, қандай мамандықты таңдағаныңызды болжай аламыз. Қағаз парағын қалай дұрыс орналастыру керектігін шешіңіз.

5. Динамикалық үзіліс.

Физминутка «Диірмен»

Диірмен, диірмен ұн тартады, (қолымызды бұрамыз «диірмен»)

Соғады - жел күшейеді (баяу қолдарыңызды басыңыздың үстінде бүйірден екінші жаққа бұлғаңыз)

Диірмен ұнды тезірек тартады.

Соғады - жел қаттырақ соғады.

Диірмен ұнды одан да жылдам тартады.

Соғады - жел қаттырақ соғады.

Біз ұн тарттық (жұдырықты жұдырықпен ұру)

Үлкен сөмкелер, бейнелеу«үлкен сөмкелер»)

Ұннан, ұннан (төңкеріспен қол соғу, пирогтарды бейнелейді)

Біз пирогтарды пісірдік

бадам, бадам, (қол шапалақтау)

Олар құймақ пісірді.

6. Практикалық жұмыс.

Жолдарды еске түсіру қарапайым қарындашпен суреттерсызбаны түрлі-түсті қарындаштармен көлеңкелеу. Мүмкін болатын нәрсе туралы жеке сөйлесіңіз бейнелеу, сызбаны мәнерлі ету үшін.

7. Әрекеттен ашық нәтиже.

Барлық сызбалар тақтада көрсетіледі. Суреттерді қарастырып, балаларға ең қызықтысын таңдауды тапсыру керек.

Сізге қандай сурет ұнады?

Бала кім болады мына суретті салды?

Қалай болжадың? Бұл сізге не көмектесті?

Бұл сурет сізге не ұнайды?

Сізге суретіңіздің не ұнайды?

Сізге не істемеді?

Нені өзгерткіңіз келеді сурет салуды аяқтау?

«Сен кімсің болғың келе месен қашан өсесің?».

Құрылысшы бізге үй салады,

Ал біз онда бірге тұрамыз.

Сәнді костюм, демалыс күні

Тігінші бізге шебер тігіп береді.

Кітапханашы бізге кітаптар береді,

Нанды наубайханада наубайшы пісіреді.

Мұғалім бәрін үйретеді -

Оқу мен жазуды үйрету.

Пошташы хатты жеткізеді

Ал сорпаны аспаз бізге дайындап береді.

Сен есейесің деп ойлаймын

Ал сіз өзіңізге ұнайтын нәрсені таба аласыз!